Loxone logo

Zjednodušte si
každodenní život

Inteligentní domácnost udělá váš život pohodlnějším a váš domov bezpečnější. Ovládat veškeré technologie, světla, teploty i náklon žaluzií či otevření dveří, budete moct ovládat stisknutím jednoho tlačítka na svém mobilním telefonu nebo tabletu.

slider image slider image slider image

V čem vám může Loxone pomoci?

Funkce a možnosti domácí automatizace

Loxone nabízí řešení automatizace veškerých funkcí chytrého domu v jednom zařízení. Všechny komponenty o sobě ví, spolupracují spolu na základě sběru předchozích dat a vy nepotřebujete mnoho různých ovladačů, ale stačí jedno zařízení. Opravdové kouzlo je v dokonalé souhře.

Osvětlení loxone

Osvětlení

Stínení loxone

Stínění

Topení a klimatizace Loxone

Topení a klimatizace

Hudba

Multiroom audio

Šetření energie

Energie

Přístup a zabezpečení

Zabezpečení a přístupový systém

Sauna

Sauna

Bazén

Bazén

Dokáže ušetřit více než 140 pravidelných úkonů denně.

Multiroom audio systém

Perfektní ozvučení

Hudba pro celý dům - Vše na jednom místě, nemusíte nic kopírovat ani mít v každé místnosti sólo zařízení. Odlišnou hudbu můžete přehrávat v každé místnosti a nebo pokoje seskupit a využívat tak zón.

Dobře slyšitelné a téměř neviditelné - Aby nic nerušilo stylový interiér jsou reproduktory vestavěny a tak celý audiosystém včetně ovládacích prvků splývá s prostředím.

Jemné probuzení - V kombinaci se světelnými paprsky, které pomalu prostupují skrze okna váš dům vás probudí malebnými tóny, tak aby vaše ráno bylo, co nejpříjemnější.

Inteligentní zvonek - Domovní zvonek dnes již nemusí hlasitě řinčet, aby prostoupil zdmi celého domu, ale můžete si nastavit, v jakých místnostech ho chcete slyšet a kde naopak nechcete být rušeni. /p>

Text-to-Speech - Zapomenuté otevřené okno nebo plotýnka na sporáku? Pomocí zabudovaných reproduktorů vás dům upozorní.

Individuální hlasové oznámení - Chcete dát ostatním členům domácnosti dát vědět? Stačí využít individuálního hlasového oznámení a z reproduktorů se může třeba ozvat pozvání na večeři.

Dokonalá souhra

Energie

Úspora energie - Dokonalou souhrou topení, chlazení a rekuperace vám šetří náklady za energie. Pokud je v místnosti chladno systém využije, co nejvíce ze slunečního záření aby ji vytopil a až poté aktivuje vytápění. Naopak pokud je v domě přílišné teplo pracuje se stínící technikou a snaží se tak zabránit přehřátí domu.

Hlídání spotřeby - Systém Loxone hlídá spotřebu energií a pokud dojde k velké odchylce či vznikne problém sám vás včas upozorní.

Produkce energie - Fotovoltaické elektrárny jsou skvělou volbou budoucnosti, ale je třeba jejich energii využívat rozloženou v čase. Inteligentní dům dokáže energii využít i ve vaší nepřítomnosti a tak třeba praní prádla a sušení či vytápění bazénu odložit na dobu, kdy nejste doma, ale energie je zdarma.

Dobíjení elektromobilu - Dům dokáže k nabíjení využít energie s fotovoltaické elektrárny nebo nočního proudu, tak abyste náklady na nabíjení vozu měli, co nejnižší.

Snížení teploty i o 9°C bez klimatizace.

Zabezpečení
a přístup s NFC přívěškem nebo číselným kódem

Kompletní ochrana

Inteligentní zabezpečovací systém nechrání váš domov jen před nezvanými hosty, ale také před požárem nebo nečekaným únikem vody.

Naprostá kontrola

Správa uživatelů spolu s videovrátným vám poskytuje naprostou kontrolu, kdo má přístup do vaší budovy. Každý člověk může mít přidělen přístup do odlišný prostor a zároveň je možné i nastavit čas, ve který bude přístup funkční. Zdrželi jste se v práci a přijela návštěva? Vytvoříte v mobilní aplikaci číselný kód a je hotovo.

Práce se světlem

Osvětlení a stínění

Rozsvícení a stínění na zákládě intenzity světla - Venku se zatáhne k bouřce a v domě je náhle tma? Nebo naopak letní slunce svítí příliš silně a oslňuje vás? Toto už je minulostí, dům sám pozná jaká je intenzita světla a přizpůsobí se ji.

Simulace přítomnosti - Když odjedete na dovolenou či služební cestu, změna v režimu svícení ve večerních hodinách může být známkou pro nezvané hosty, že nejste doma. Simulace tak zařídí, že si toho nikdo nevšimne. Váš dům se bude spínat, jak jako kdybyste se v něm stále pohyboval i ve vaší nepřítomnosti.

Centrální správa a monitoring - Stává se vám, že si nejste občas jistí, jestli jste zhasnuli? Od teď se bude stačit podívat do aplikace a můžete stiskem tlačítka jakékoliv světlo rozsvítit či zhasnout. Nebo všechny naráz.

Regulace tepla stíněním - Správným natočením stínících prvků během každého dne dům zabraňuje přehřání interiéru v období silných slunečných paprsků a zase naopak v chladnějších dnech se pomocí nich nahřívá a šetří tak prostředky za topení.

Probouzení přirozeným světlem - Během spánku můžete mít zatemněno, tak aby vás nerušilo dění z ulice a automatika se postará, aby lamely byly včas vytaženy, tak aby do místnosti bylo vpuštěno denní světlo pro příjemné vstávání.

Reaktivace při odchodu z místnosti/domu - Pokud jste manuálně upravili nastavení stínění a deaktivovali automatické nastavení, s vaším odchodem se automatika znovu aktivuje, tak aby se starala, co nejoptimálněji o váš dům.

Intenzita a barva světla ovlivňuje naše zdraví a náladu.

Perfektní teplota
a kvalita vzduchu

Optimální klima

Každá z místnostní má jiný účel a dle toho i jiné ideální klimatické podmínky. Ke příjemnému spánku oceníte chladnější teplotu místnosti a oproti tomu příjemně vyhřátá koupelna po ránu potěší nejen děti. Teplotu v každé místnosti lze přizpůsobit dennímu režimu vaší rodiny. Pokud se ve vašem plánu něco změní můžete snadno na dálku dát domu vědět, že přijedete dříve a on se začně chladit či vytápět, tak aby v době vašeho příjezdu bylo vše připraveno, tak jak máte rád.

Režim učení

Váš domov sbírá data z jednotlivých dní za různých teplotních a vlhkostních podmínek a postupně se učí a optimalizuje proces chlazení či vytápění, tak aby byl, co nejefektivnější.

Bazén, sauna a zahrada

Zavlažování zahrady nebo rutinní údržba bazénu, o to vše se řešení Loxone postará.

Po náročném dni v práci rovnou do sauny na zasloužený relax? Pro domov Loxone to není žádný problém. V aplikaci zapnete a až dorazíte domů je již vše připraveno.

Chodíte si ráno zaplavat? Na vás bude přinést si ručník o vše ostatní se postará domácí automatizace. Vyhřeje bazén na vaši oblíbenou teplotu, odkryje ho, rozsvítí, spustí protiproud i hudbu, co máte rád.

Filtrování, při kterém se zachytí nečistoty z bazénu, zpětný proplach, čistící výprach. Cirkulace vody k rychlému promíchání i vypuštění bazénu po jeho sezóně, či jeho napuštění o to vše se již nebudete muset starat.

Informace o kvalitě vody, její teplotě, hladině i tlaku - vše budete mít v mobilním telefonu a můžete kdykoliv dát domu vědět, že chcete něco upravit.